Google Translator

title

Place Name City State
Girls State Fair Winners Age 4
1. Kennedy Hall …………………Coleridge, NE
2. Kennidy Murphy……………… Loup City, NE
3. Karlee Baack………………… Seward, NE
4. Kylie Talbott … ………………Central City, NE
5. Harlee Hafer ……….………….Fairmont, NE
Boys State Fair Winners Age 4
1. Addison James ………………Syracuse, NE
2. Zane Doke ……………………Newport, NE
3. Kyle Riley…..…….....................Seward, NE
4. Wyatt Van Eaton …..…………York, NE
5. Kahne Packet……………….. Wilber, NE
Girl State Fair Winners Age 5
1. Kiersten Dockerty ..………….Fremont, NE
2. Erika Doraheel ..…………….Valparaiso, NE
3. Addison Moore .....………….Central City, NE
4. Hannah Strizek ..…………….Valparaiso, NE
5. Anna Kent ......……………….Nebraska City, NE
Boys State Fair Winners Age 5
1. Cooper Kahlandt ……………….Hooper, NE
2. Keegan Poppe …..……………..Wisner, NE
3. Caleb Jackson …………………Seward, NE
4. Garrett Johnson .....……………..Holdrege, NE
5. Devin Slawnyk………………… Utica, NE
Girl State Fair Winners Age 6
1. Stormi Capek……………………Carleton, NE
2. Ali Brandl ………………………..Humphrey, NE
3. Marisa Malander ………………..Albion, NE
4. Taylor Arp ……………………….Kennard, NE
5. Bailey Greving ………………….Chapman, NE
Boys State Fair Winners Age 6
1. Jed Boettcher ………………….Ord, NE
2. Alex Noyd ….....………………..Stromsburg, NE
3. Will Ideus ……………………..Adams, NE
4. Ethan Paup ...…………………Central City, NE
5. Zachery Mader …....………….Grand Island, NE
Girls State Fair Winners Age 7
1. Kaysha Swartz ……..…………Malmo, NE
2. Mackenzie Skarka …………..Grand Island, NE
3. Paige Ferris……..……………. Omaha, NE
4. Addilyn Crockett ……...……….Davenport, NE
5. Kaitlyn Aden………………….. North Platte, NE
Boy State Fair Winners Age 7
1. Trey Friedrichson……………. Central City, NE
2. Gavin Standege ……………….Ravenna, NE
3. Carter Meier ………..………….Pierce, NE
4. Grant Sindelar …………………Lincoln, NE
5. William Echtenkamp …………..Waverly, NE
Girls State Fair Winners Age 8
1. Isabelle Stallbaumer…………. Oconto, NE
2. Barrie Brichacek ………………..Omaha, NE
3. Madison Hirschman …………….St. Paul, NE
4. Katyn Kappler …….…………….Eagle, NE
5. Alanna Albrecht …………………Nelson, NE
Boys State Fair Winners Age 8
1. Nolan Werner …………….……Syracuse, NE
2. Henry Hiebenthal ………………Fremont, NE
3. Jacob Fisenmann………..……. Leigh, NE
4. Bret Baltensperger.…………… Auburn, NE
5. Kade Mohr…………………….. North Platte, NE
Girls State Fair Winners Age 9
1. Sierra Dunn …………………….Hubbard, NE
2. Abby Bauer …...………………..Elm Creek, NE
3. Ashleigh Pike ……………………Ashland, NE
4. Alyssa Dozler ………………..….Spaulding, NE
5. Tori Kaylor …………………………Lincoln, NE
Boys State Fair Winners Age 9
1. Shawn Burger ……………………..Clatonia, NE
2. Joshua Shaw…………………...…..Fairfield, NE
3. Justin Sladek ………………………..Crete, NE
4. Trenton Burger……………………... Clatonia, NE
5. Colby Skarka …...............…………..Grand Island, NE
Girls State Fair Winners Age 10
1. Jenna Jaeschke …......…………….Kenesaw, NE
2. Nadia Van Slyke………………….. Loup City, NE
3. Alexis Tackorsky .......………………Wilber, NE
4. Natalie Thies …......………………..Syracuse, NE
5. Katrina Vogel ….......……………….Morgan, MN
Boys State Fair Winners Age 10
1. Kaden Kneifl ...............……………. Hartington, NE
2. Jaden Becker………………………… Harvard, NE
3. Caleb Hrabik ….........………………..Louisville, NE
4. Caden Kusek ………………………..Loup City, NE
5. Justin Slawnyk……………………… Utica, NE
Girls State Fair Winners Age 11
1. Mathisen Boldt ……...………………Norfolk, NE
2. Tess Schellhorn …...………………..Friend, NE
3. Tawny Weatherby …............………..Hickman, NE
4. Morgan Zach ……....………………..Cortland, NE
5. Shanie Brichacek…….……………. Omaha, NE
Boys State Fair Winners Age 11
1. Dalton Abbott ……....………………..Seward, NE
2. Grant Marisch ….....…………………Spalding, NE
3. Dalton Rasmussen …..............……..Columbus, NE
4. Jacob Zimmerman ……...…………..Lincoln, NE
5. Reece Huhman ….....………………..Merna, NE
Girls State Fair Winner Age 12
1. Vanessa Wergin ……..………………Aurora, NE
2. Makayla Boyle ….........………………Osmond, NE
3. Alexis Frank …...............……………..Bennington, NE
4. Alexis Schmidt………..………………Geneva, NE
5. Gabby Vollmer ….......………………..Oxford, NE
Boys State Fair Winners Age 12
1. Zac Stieb …………………………....…Loup City, NE
2. Jacob Borgelt ………………………….Wisner, NE
3. Adam Essink …..………………………Adams, NE
4. Zachary Flessner ………..…………….Ord, NE
5. Noah Carlson …...................…………..Central City, NE